trwa ładowanie

Ośrodek Narciarski BESKID SPORT ARENA

naprzeciw Hotelu Klimczok

Beskid Sport Arena

Nowy ośrodek sportowo-rekreacyjny tuż naprzeciw Hotelu Klimczok

Obiekt został zaprojektowany z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. Nowopowstałe tereny narciarskie przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów. W sezonie letnim atrakcjami obiektu będą trasy: igielitowa dla narciarzy i rowerowa a także ścianka wspinaczkowa. Nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy będzie czynny przez cały rok.

Lokalizacja

w Szczyrku, na końcu doliny Biłej, naprzeciw hotelu KLIMCZOK

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 15 hektarów. 

Beskid Sport Arena została wyposażona w całkowicie automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW. System składa się z 30 stacjonarnych armat, sterowanych stacjami pogodowymi. Posiada on dwa zbiorniki na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, wyposażone w systemy napowietrzania i chłodzenia. 

Łączna powierzchnia

obiektu wynosi 15 hektarów

6 tras narciarskich

o łącznej długości 3,5km

  • Ośrodek docelowo będzie posiadał 6 tras narciarskich o łącznej długości 3,5 km i powierzchni 12 ha. Stopień trudności tras jest zróżnicowany i umożliwia korzystanie z obiektu wszystkim narciarzom, zarówno początkującym jak i zaawansowanym.
  • Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 2. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest 50 metrowy tunel, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 5.
  • Bardziej zaawansowani klienci będą mieli do dyspozycji dwie trasy czerwone o numerach 3 i 4 oraz trasę nr 5, oznaczoną kolorem czarnym, poprowadzoną wzdłuż kolei linowej.
  • Trasa nr 5 jest typową trasa slalomową o nachyleniach dochodzących do 45%. Parametry trasy umożliwiają uzyskanie homologacji FIS dla slalomu specjalnego wszystkich kategorii a także dla giganta kategorii juniorskich. Wszystkie trasy zostaną wyposażone w instalację oświetleniową.
  • Łączna przepustowość kolei i wyciągów wyniesie 4500 tys. osób na godzinę. Kolej linową i wyciągi dostarcza nam słowacka firma TATRALIFT. Głównym urządzeniem jest sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w podgrzewanie siedzeń i osłony przeciwwiatrowe.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij