trwa ładowanie

Szczyrk i okolica

atrakcje na każdą porę roku

Szczyrk – miasteczko w górach

idealne na każdą porę roku

Szczyrk to niewielkie miasteczko położone w samym sercu Beskidu Śląskiego. Klimat miejsca i jego otoczenie powoduje, że atrakcji nie brakuje tu o każdej porze roku. To idealne miejsce na urlop zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek połączony z poszukiwaniem przygód i emocji oraz dla ludzi starszych lub rodzin z dziećmi, preferujących spokojne spacery w malowniczej okolicy.

Już któryś raz z rzędu wyjeżdżamy na wczasy w to miejsce. Hotel pięknie usytuowany w przestrzeni Beskidów zaprasza swą wspaniałą atmosferą ludzi tam pracujących od konserwatorów po samego Mistrza Kuchni

Wacław J., TripAdvisor

LATO W SZCZYRKU

Piesze wędrówki w malowniczych Beskidach

Atrakcje letnie

dla amatorów emocji i wypoczynku w ciszy.

Beskid Śląski słynie z dużej ilości szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Bogactwo lasów, malownicze krajobrazy oraz gościnną atmosferę schronisk można odkrywać wędrując wśród pobliskich wzniesień Klimczoka, Skrzycznego, Malinowskiej Skały - z często podziwianym blokiem sterczącego pięciometrowego piaskowca i wreszcie Baraniej Góry, pod którą swój początek bierze rzeka Wisła.

Trasy rowerowe dla każdego

Blisko 60 km tras rowerowych to doskonałe warunki dla miłośników dwóch kółek. Wytyczona w centrum Szczyrku łatwa ścieżka liczy 3,5 km i pozwala na spokojną przejażdżkę na świeżym powietrzu. Nieco trudniejsze i ambitne trasy dla amatorów prawdziwie górskich emocji oznakowano kolorem niebieskim, żółtym i czerwonym. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni rowerów, których w Szczyrku nie brakuje.

jaskinie ukryte w stokach

Na wierzchołek najwyższej góry Beskidu Śląskiego wiedzie krzesełkowy wyciąg narciarski, który umożliwia szybkie zdobycie szczytu. Rozległa panorama, przyjemne schronisko i duża ilość szlaków, którymi zejść można z powrotem w dół to propozycja dla osób lubiących umiarkowaną aktywność na świeżym powietrzu.

trasy dla quadów i samochodów terenowych

Amatorzy ambitnej jazdy na czterech kółkach w terenie znajdą dużą ilość polnych dróg i traktów, którymi przemierzać można niezwykle widokowe tereny Beskidu Śląskiego. W Szczyrku mieści się duża ilość firm zajmujących się organizowaniem aktywnych wycieczek zarówno dla grup jak i osób indywidualnych.

nordic walking

Sam Szczyrk jak i okolica oferuje niezwykle bogaty wybór przyjemnych tras spacerowych zarówno w górach, jak i w centrum miasteczka. Specjalnie przygotowany szlak dla amatorów narciarstwa biegowego latem i zimą służy doskonale jako obszar do uprawiania energicznego marszu z kijami.

Sanktuarium na Górce

Przy szlaku turystycznym na Klimczok, w górnej części kurortu stoi niewielki kościółek, który za sprawą cudownego obrazu Matki Bożej jest częstym celem pielgrzymek. Obok wybudowano kapliczkę, w której umieszczono pień buka, na tle którego jak głosi tutejsza tradycja Matka Boża przez kilka miesięcy ukazywała się małej dziewczynce.

Do Klimczoka pierwszy raz przyjechałem razem z firmą w której pracowałem, teraz pracę zmieniłem ale miejsca do którego jeżdzę na weekendy co jakiś czas- nie zmieniłem i nie zmienię :P fanstastyczna kuchnia, świetna obsługa i dużo możliwości spędzenia czasu

Krzysiek W, TripAdvisor

Zima

centrum białego szaleństwa

Atrakcje Zimowe

narciarstwo biegowe

Przy ulicy Sosnowej, na dużym obszarze o urozmaiconej rzeźbie terenu wytyczono specjalny szlak dla sympatyków biegów narciarskich o różnym stopniu umiejętności. W centrum Szczyrku znajduje się duża liczba wypożyczalni sprzętu, umożliwiających adeptom zapoznanie się z urokami tej dyscypliny.

olbrzymi wybór tras zjazdowych

Szczyrk słynie ze swej bogatej oferty wyciągów narciarskich i snowboardowych, połączonych w jeden spójny system o różnym stopniu trudności. Amatorzy białego szaleństwa mogą korzystać do woli z aż 40 km tras, wytyczonych na stokach gór otaczających miasteczko. Znaczna ich część jest oświetlona i sztucznie naśnieżana. Cztery trasy zjazdowe posiadają międzynarodową licencję FIS.

wyprawy na skuterach śnieżnych

Ukształtowanie terenu czyni Szczyrk idealnym miejscem do uprawiania przejażdżek na skuterach śnieżnych. Strome stoki, wąwozy i specjalnie przygotowane trasy dostarczają dużą ilość emocji, gwarantując oderwanie od codziennej monotonii.

przestrzeń dla zimowych wędrówek pieszych i skitourowych

Gęsta sieć szlaków turystycznych daje wspaniałe warunki do korzystania z beskidzkich pejzaży amatorom nart skitourowych oraz rakiet śnieżnych. Kilometry dróg i ścieżek wiodących pośród otaczających miasteczko szczytów zostały wytyczone również z myślą o sympatykach zimowych, pieszych wędrówek.

Bardzo miło spędzony czas. Hotel położony w spokojnym i malowniczym miejscu. Pokoje duże i czyste, z pięknymi widokami na góry. Spa oraz kompleks basenów warte skorzystania. Jedzenie wyśmienite. Duży plus za figlopark. Bardzo miła obsługa hotelowa a w szczególności Recepcja. Polecam.

Rafalmaj3., TripAdvisor

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij